Branko Polić: Štitit ćemo obrtnike od nasrtaja onih koji na njihovoj muci grade svoju glasačku mašineriju

Konzervativna Hrvatska punim plućima diše slobodu koju su nam osigurali naši branitelji. Na njoj ćemo graditi državu slobodnu od neprijatelja ovog vremena: pretjeranog vanjskog duga, visokih poreza, neučinkovitosti administracije, korupcije koja se umrežila u sve pore našeg društva, rekao je u srijedu, 25. ožujka 2015. na konferenciji za novinare u Požegi Branko Polić, predsjednik Hrvatske konzervativne stranke Požeško-slavonske županije.

‘Težak je to posao u kojem nam glavni partner neće biti oni koji su promašenim politikama uništavali Hrvatsku posljednja dva desetljeća, nego oni koji i u ova teška vremena svakodnevno grade Hrvatsku otvaranjem novih radnih mjesta, plaćanjem poreza i poštenom isplatom plaća radnicima naglasio je Polić dodajući kako hrvatskim obrtnicima i poduzetnicima neće zahvaljivati samo na stranačkim skupovima nego će ih otvoreno štititi od nasrtaja onih koji na njihovoj muci grade svoju glasačku mašineriju. ‘Naš je moto: Domovina, a ne opljačkana imovina. Prirodno je da svatko želi upravljati sam sobom, ali to mora učiniti svojim, a ne tuđim novcem’, naglasio je Polić.

‘Politikom se može baviti samo ona osoba koja ima osiguranu egzistenciju. Političko prebacivanje opcija s lijeve na desnu stranu nema smisla. Zatečeno stanje je takvo kakvo je i nema prebacivanja odgovornosti u prošlosti nego treba preuzeti sadašnje stanje i ne uzdati se previše u Europsku uniju već se osloniti na vlastite snage, vlastite ruke i um i opstanak i egzistencija su mogući’, naglasila je Mirela Mezak, predsjednica HKS-a Grada Pleternice. Dodala je da jedinice lokalne samouprave, ako su održive, treba ostaviti. Ne može ih se ukidati bez plana i one jedinice koje su održive i nisu na teret državnog proračuna trebalo bi ostaviti, a to je i naša obveza jer smo potpisnica Europske konvencije o lokalnoj samoupravi – dodala je.

Gradska uprava glavni je pokretač razvoja svoje sredine. Smatramo i sugeriramo da bi se malo više trebalo baviti lokalnim ekonomskim razvojem. Cilj toga je poticanje konkurentnosti i održivi razvoj kroz stvaranje pozitivne klime za ulaganje, izgradnja imidža grada kao prijateljski naklonjenog ulagačima i formiranje Ureda za lokalni ekonomski razvoj’, rekla je novinarima predsjednica gradske organizacije Grada Požege Veselka Barišić. Branko Polić naglasio je na kraju kako se u  Hrvatsku konzervativnu stranku uključuje sve više žena i mladih.
‘Svjedoci smo da mladi ljudi za izbore ostaju kod kuće i sudbinu im kroje drugi. Naši potencijalni birači su oni koji do sada nisu izlazili na izbore, a takvih je najviše’, zaključio je Polić.

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on email
Email
Share on print
Print